Adwokat Opole
Odbył aplikacje przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Opolu.
Odbył aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Opolu, którą zakończył zdanym egzaminem adwokackim i wpisem na liste adwokatów Izby Opolskiej. Adwokat Opole
Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Wrocławskim w 2015 r. W latach 2017-2020 r. odbył aplikację przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Opolu.
Okręgowa Izba Radców Prawnych w Opolu OP-1561
W 2018 r. ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Opolskim, a od 2019 r. odbywa aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Opolu. Podczas studiów i aplikacji odbywała szereg praktyk w wydziałach Sądów Rejonowych i Okręgowych oraz Prokuraturze.
POZNAJMY SIĘ
Adwokat Opole – Siedziba Opole:
tel. 796 412 313
ul. gen. J. Zajączka 9/2,
45-050 Opole
woj. opolskie
biuro@kancelaria-hajdas.pl
www.kancelaria-hajdas.pl
Adwokat Opole – Siedziba Nysa:
tel. 662 022 477
ul. Rynek 1/2
48-300 Nysa
woj. opolskie
biuro@kancelaria-hajdas.pl
www.kancelaria-hajdas.pl
Szanowni Państwo
Przedstawiamy państwu ofertę naszej kancelarii w Opolu. Jest ona skierowana zarówno do osób fizycznych, jak i podmiotów gospodarczych.
Jako skuteczny adwokat w Opolu świadczymy usługi w zakresie stałej i kompleksowej obsługi prawnej firm, zapewniamy doradztwo i udział w negocjacjach handlowych.
Naszym zadaniem jest zapewnienie Klientom rzetelnej i skutecznej pomocy prawnej na najwyższym poziomie, świadczonej profesjonalnie, skutecznie i szybko.
W celu zapewnienia naszym Klientom kompleksowej obsługi prawnej podjęliśmy stałą współpracę z Kancelarią Notarialną w Opolu, Kancelarią Adwokacką w Opolu, Kancelarią Podatkową w Opolu, Specjalistą z zakresu zamówień publicznych oraz Mediatorem Sądowym w Opolu.
Reprezentujemy naszych klientów w sporach z zakresu prawa administracyjnego , sprawach spadkowych, sporach z zakładem pracy, nienależytego wykonania umów, rozwodów i podziału majątku.

Dobrzy Adwokaci w Opolu






















































Pozostałe artykuły

Obowiązkowa kwarantanna a zasiłek chorobowy
Czytaj Dalej

Skutki orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z dnia 3 października 2019 r. (TSUEC-260/18)
Czytaj Dalej
Upadłość konsumencka, czym jest i kto może złożyć wniosek o ogłoszenie takiej upadłości?
Upadłość konsumencka to postępowanie sądowe wytoczone przez osoby prywatne mające na celu oddłużenie z całego lub części zadłużenia, których konsument nie będzie w stanie spłacić. Co istotne, upadłość dotyczy tylko długów istniejących przed datą wydania postanowienia o ogłoszeniu upadłości.
Warunkiem koniecznym do złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej pozostaje niewypłacalność dłużnika. Jest to sytuacja, w której miesięczne dochody wnioskodawcy nie pozwalają na jednoczesną spłatę zadłużenia i utrzymanie samego siebie i rodziny.
Okoliczność tak oczywiście będzie badana przez Sąd, dlatego warto już w samym wniosku uzasadnić i opisać swoją sytuację finansową. Wniosek o ogłoszenie upadłości kieruje się do Sądu Rejonowego Wydziału Gospodarczego Sekcji Upadłościowej.
Należy pamiętać, iż we wniosku tym należy wypisać cały swój majątek, zarówno nieruchomości, jak i ruchomości. Wniosek składa się na odpowiednim formularzu, możliwym do pobrania na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości bądź też stronie sądu.
Zgodnie z art. 5 Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 1454 z późn. zm.) Właściciele nieruchomości zapewniają utrzymanie czystości i porządku między innymi przez uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości, przy czym za taki chodnik uznaje się wydzieloną część drogi publicznej służącą dla ruchu pieszego położoną bezpośrednio przy granicy nieruchomości; właściciel nieruchomości nie jest obowiązany do uprzątnięcia chodnika, na którym jest dopuszczony płatny postój lub parkowanie pojazdów samochodowych.
Należy zauważyć, że obowiązkiem osób odpowiedzialnych za utrzymanie drogi publicznej w należytym stanie jest przede wszystkim: utrzymywanie nawierzchni, chodników, obiektów inżynierskich, urządzeń zabezpieczających ruch i innych urządzeń związanych z drogą w stanie wykluczającym narażenie użytkowników na wypadek pozostający w bezpośrednim związku z wykorzystaniem drogi oraz wykonywanie prac remontowych i zabezpieczających przywracających pierwotny stan nawierzchni, a także bieżących robót konserwacyjnych, porządkowych i innych, których celem jest poprawa i zwiększenie bezpieczeństwa ruchu.
W tym miejscu bez wątpienia powyższe zasady będą dotyczyły również właściciela nieruchomości i dbałości o obejście posesji. Pod pojęciem zobowiązanego właściciela nieruchomości rozumie się również współwłaścicieli, użytkowników wieczystych oraz jednostki organizacyjne i osoby posiadające nieruchomość w zarządzie lub użytkowaniu, a także podmioty władające nieruchomością w tym dzierżawców.
W praktyce częstym problemem jest ustalenie granicy odpowiedzialności. Czasami decydującym może być pas zieleni lub lokalizacja samej nieruchomości, czy kwestia ustalenia stopnia należytej staranności. Pojęcie należytej staranności jest miernikiem ustalania winy w postaci niedbalstwa, gdy stanowi ona przesłankę zastosowania określonego przepisu (wyrok SN z 30 marca 2000 r., III CKN 709/98, LEX nr 51367). Zarzut naruszenia art. 355 § 1 k.c., czyli zarzut niezachowania należytej staranności, może być oceniany jedynie w kategoriach winy, a nie bezprawności (wyrok SN z 19 października 1999 r., I CKN 979/98, MoP 1999 nr 12, str. 3, Legalis).
Jeżeli uważasz, że należy Ci się odszkodowanie lub zostałeś pociągnięty do odpowiedzialności mimo ku temu podstaw zgłoś się do naszych Adwokatów w Opolu, którzy pomogą ci rozwiązać problem.
ADWOKAT OPOLE
Szanowni Państwo pomimo pandemii i zagrożenia zarażeniem koronawirusem nasza Kancelaria w Opolu pracuje dla Państwa. Zapraszamy do kontaktu, jesteśmy do Państwa dyspozycji w Opolu. Zachowując wszystkie możliwe środki bezpieczeństwa służymy pomocą prawną w Opolu.
Zapraszamy w Opolu – Adwokat Opole.
ADWOKAT OPOLE
twój skuteczny doradca prawny w Opolu.
Nasza kancelaria znajdująca się w centrum Opola to bardzo doświadczony zespół zajmujący się prawem spadkowym, prawem rodzinnym, prawem konsumenckim, prawem karnym lub wierzytelnościami oraz ich egzekucją. Wszystko te sprawy omówimy z Państwem w naszej kancelarii w Opolu.
Kancelaria adwokacka w Opolu oferuje również pomoc w założeniu firmy, sporządzenia pisma wymagającego znajomości przepisów prawa. Adwokat Paweł Hiper i Radca Prawny Sebastian Hajdas chętnie Państwu pomogą i posiadają do tego odpowiednią wiedzę i doświadczenie.
Spotkajmy się w Opolu – Adwokat Opole.
Radca prawny i Adwokat Opole to wprawdzie dwa różne zawody jednak o tym samym zakresie kompetencji i uprawnień. Zarówno Radca Prawny Opole jak i Adwokat Opole poprowadzą Twoją sprawę przed sądem cywilnym, sądem administracyjnym, przed Trybunałem Konstytucyjnym, przed Sądem Najwyższym jak również przed urzędami i organami władzy publicznej oraz samorządu terytorialnego. Jeżeli masz problem z prawem cywilnym, rodzinnym, administracyjnym czy karnym zarówno Kancelaria Radcowska jak i Kancelaria Adwokacka w Opolu udzieli Ci pomocy.
CZY WARTO KORZYSTAĆ Z POMOCY RADCY PRAWNEGO CZY ADWOKATA
Przy obecnej dynamice legislacyjnej, tysiącach stron aktów prawnych powstających każdego roku warto powierzyć swą sprawę ludziom, którzy zajmują się tym na co dzień i są na bieżąco z wprowadzanymi zmianami. Kancelaria Adwokacka w Opolu ( adwokat opole ) pomoże Ci w każdej dziedzinie prawa, bez obaw, że zabłądzisz w gąszczu przepisów. Ryzyko związane z ciągle wprowadzanymi zmianami zarówno w prawie materialnym jak i procesowym nie pozostawia wątpliwości, że pomoc Adwokata może okazać się niezbędna także i w z pozoru łatwej sprawie.